Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Partneři

Aktuality

BZUK team opět v širší reprezentaci

Zdeněk Sršeň  -  2012-09-01 00:00:00

Pro BZUK team z Vamberka skončilo Mistrovství ČR lodních modelářů skupiny M posledním závodem o víkendu 15.-16. září 2012. Počasí bylo nádherné a to samé se dá říci o soubojích v jednotlivých kategoriích. Letos se Bzuk team zaměřil na mini lodě, které jsou pravidly omezeny maximální délkou 43 cm. Oficiální název je ECO MINI Expert pro lodě bez omezení motorů a ECO MINI Standart, kde lze použít pouze schválené komutátorové motory. V kategorii ECO MINI Standard došlo k výraznému zlepšení výkonnosti Bzuk teamu. Stále častěji opět atakujeme přední pozice. Zdeněk Sršeň dokázal v Praze obsadit 3. místo a Jan Sršeň skončil ve velmi slušné konkurenci čtvrtý.

V kuloárech se hovoří o tom, že příští rok uspořádá Mistrovství světa Belgie a Bzuk team bude mít dvě želízka v ohni. Jan totiž po pěti závodech obsadil v celkovém pořadí Mistrovství ČR 4. místo a Zdeněk 5.místo. Širší reprezentace byla potvrzena na závěrečném hodnocení letošní sezony 22. září 2012 v Praze, kde se jel i poslední letošní závod Mini CUPU. Jan zvítězil ve finále B a Zdeněk skončil na 2. místě v kategorii nad 41 let. Přes zimu nás čeká hodně práce na expertech, staré typy lodí totiž na konkurenci již nestačí.