Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Mistrovství světa ve Warzsavě - Čeští lodní modeláři úspěšní

Zdeněk Sršeň  -  2004-08-01 00:00:00

Celý týden od 7.do 14. srpna bojovali lodní modeláři na Mistrovství světa o medaile ve skupině M. Letos bylo pořadatelskou zemí Polsko a závody se konaly ve Varšavě. Hned první den museli pořadatelé řešit složité organizační problémy. Nevhodně zvolená nádrž v centrálním parku nevyhovovala pořádání závodů, a tak se zde konal pouze zahajovací ceremoniál. Po přestěhování veškerého zařízení se závody odehrávaly na rybníku v blízkosti hotelu Admirál na okraji Varšavy. Nespornou výhodou bylo, že jsme nemuseli každý den cestovat v hustém provozu do centra hlavního města. Nevýhodou bylo zrušení jedné kvalifikační rozjížďky. Celkem se zúčastnili modeláři ze 12 zemí v 17 kategoriích.

Jak se dařilo modelářům z Bzuk teamu?

Zdeňka Sršňová bojovala v kategoriích FSRE 21 a Eco Expert. Jan Sršeň závodil ve třech kategoriích Eco Standard, Eco Expert a Eco team. Standard je jeho oblíbená disciplína a tak si docela věřil.Kolize se slovinským závodníkem v 10. kole úvodní rozjížďky znamenala to, že obě další rozjížďky musel zajet na 100%. Druhá jízda se mu povedla a se 43 koly ještě pomýšlel na postup do finále. Třetí kvalifikační jízda se jela v pátek 13. srpna a bohužel magické datum Honzovi tentokrát nepřálo. Zdeňka po technických problémech ve 2. jízdě FSRE 21 a chybně naprogramované regulaci pro 3. jízdu ztratila šance na dobrý výsledek také. Dost, ale černým pátkům.

V kategorii Eco Expert jsme nečekali zázraky, ale nakonec jsme byli mile překvapeni. Zdeňka jako jediná žena mezi 42 závodníky obsadila 20. místo a Honza po zajetí osobního rekordu ve druhé jízdě kvalifikace obsadil celkové 9. místo.

Strhující souboje v soutěži Eco teamů předvedlo 19 družstev. Jan Sršeň startoval v týmu CZE 2 společně s Janem Pubcem z Plzně a Lukášem Linhartem z Náchoda. Po druhé kvalifikační jízdě byl tento tým na 2 místě (111 a 107 kol). Třetí jízda byla zrušena pro špatné počasí. Do sobotního finále postoupilo 6 týmů: Čína, Rusko, 2 x Češi a 2x Němci. Problémy s počasím, které nastaly v pátek pokračovaly i v sobotu. Finálové jízdy na dlouhé trati byly zrušeny (Mono, Hydro, FSRE 21). Krátká trať byla přestěhována na návětrnou stranu rybníka, kde byly menší vlny. Nakonec se s dvouhodinovým zpožděním zrealizovaly všechny finálové jízdy v kategoriích Eco. Finále týmů seniorů bylo plné zvratů a tým CZE 2 skončil těsně na čtvrtém místě, když naši hoši nakroužili 103 kol. Druhé místo s výsledkem 105 kol vybojoval tým CZE 1(Švorčík,Kneys, Fišer).

Jak dopadlo celkové mezinárodní srovnání?

Radost nám udělali čeští junioři, kteří získali celkem 5 zlatých, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile. Senioři k tomu přidali 2 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile. V pomyslném pořadí zemí podle zisku medailí skončili Češi na 3. místě za Německem a Čínou. Celkem reprezentovalo Českou republiku 17 modelářů.


Obrázek - Zahájenízpět