Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Lodní modeláři jeli předposlední závod MiČR

Zdeněk Sršeň  -  2004-09-01 00:00:00

První víkend v září se sešli lodní modeláři v krásném prostředí u rybníka Hejtman v Chlumu u Třeboně, aby bojovali o další body započítávané do republikového mistrovství. Bzuk team již tradičně obsazuje čtyři kategorie ve skupině M – lodní modely poháněné elektromotorem. Poprvé v historii pořádal soutěž klub lodních modelářů z jihočeských Ledenic, který má ve svých řadách současného juniorského mistra světa Jiřího Peloucha.

Kromě umění závodníků tentokrát velmi záleželo i na práci mechaniků. Vždy po ránu se totiž lodě musely doslova prodírat listím a jehličím, které přivál vítr přímo do prostoru závodní tratě. A tak se čistilo a čistilo, v případě čtvrthodinového závodu FSR 21 snad po každém kole. Dobrá spolupráce závodníka a mechanika přinesla ovoce a Zdeňka letos poprvé zvítězila. Toto vítězství ji posunulo na celkově 2. místo v seriálu MiČR.

Samozřejmě, že nás nejvíce zajímala kategorie Eco Standard, ve které Honza útočil poprvé mezi seniory na titul Mistra ČR. Z pěti závodů seriálu se započítávají tři nejlepší a na jaře již dva ze tří vyhrál. V první sobotní rozjížďce nakroužil v osmi minutovém časovém limitu určeném pro tuto kategorii rekordních 47 kol. Druhou sobotní jízdu takticky vynechal. V neděli ještě dvakrát zopakoval 47 kol a nenechal nikoho na pochybách, že mu titul právem náleží.

Celková bilance Bzuk teamu po čtvrtém letošním závodě je vynikající. V každé obsazené kategorii máme svého zástupce (na bedně) tj. mezi prvními třemi. Zdeňka 2 místo v FSR 21. Zdeněk 2.místo v FSR 400. Jan 3. místo v ECO Expert a titul mistra ČR v kategorii ECO Standard. Poslední závod se jel v Praze druhý zářijový víkend.


Obrázek - Mono 2zpět