Prodejní akce

Pro tento měsíc nejsou vypsané žádné akce.

Odkazy

Světová organizace lodních modelářů:

NAVIGA

České stránky:

Svaz modelářů ČR
Lodní modeláři - sekce M
RC Modell Club Praha

Modeláři v regionu:

Model Klub Rychnov nad Kněžnou
Milan Michálek
www.falemo.cz
www.dvoracek.pise.cz
www.lmkct.cz
www.zerozero.cz
www.rcteam.cz
www.model.orlicko.cz
modelari.lit.cz
www.letka-jehnedi.wbs.cz
www.lmk-juniorklub-uo.cz/
Team Rebels
Letiště pana Dodka

Partneři:

RC Televize

Inzerce:

Annonce

Diskusní fóra:

RC Free
M section forum
Kalendář

Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Otvírací doba
Partneři

Aktuality

Lodní modeláři zahájili novou sezónu

Zdeněk Sršeň  -  2006-05-01 00:00:00

Vamberský BZUK team nasadil na letošní seriál Mi ČR 4 závodníky a celkem 10 lodí s elektropohonem. 3 x blecha – motor 400, 3 x Standard – motor komutátorový, 3 x Expert – motor střídavý a 1 x FSR E21 – motor střídavý. Pouze dvě lodě jsou nově postavené, ostatní jsou z minulých ročníků. Závodilo se první květnový víkend v Náchodě. Větrné počasí dělalo na rybníku nepříjemné vlny a tak záleželo hlavně na citu při akceleraci a bočních odstupech při předjíždění. Modely dosahují rychlosti na vodě cca 40 km za hodinu.

Za dva dny celkem naše modely najezdí více než 150 km, tak je nutno dávat pozor na kolize a dělat průběžnou údržbu. Vyzkoušeli jsme také nové moduly do vysílačů v pásmu 2,4 GHz. Opravdu super věc, žádné starosti s rušením žádné výměny krystalů. Celkem čtyřikrát jsme dosáhli na medailové pozice, dvakrát druhé a dvakrát třetí místo.

Druhý květnový víkend závodili Zdeněk a Zdeňka ml. s 5 loděmi v Praze na Elektroregatě. Mezinárodní závody se jeli za účasti Čechů, Slováků, Maďarů, Poláků, Rusů, Bulharů a Němců. Elektronické počítání ujetých kol prostřednictvím personálních transpondérů se díky novému programu již stalo samozřejmostí i v Čechách. Zdeňka si ze tří nasazených lodí dvakrát vybojovala finále. Ve Standardu skončila pátá, když od třetího místa ji dělily pouze 4 sekundy, při stejném počtu zajetých kol. Podobné to bylo i ve čtvrthodinovém závodu, kde skončila na 6. místě. Velkou bitvu jsme svedli v závodě týmů, kde jsme skončili čtvrtí. Vyhrál smíšený česko-maďarský tým, druzí byli němci a těsně před námi bulhaři.

Výsledky


Obrázek - Drama - FSR 21zpět