Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Partneři

Aktuality

Závody aut

Zdeněk Sršeň  -  2012-10-01 00:00:00

Velkou radost nám přinesl úspěch dlouhovesáků Zdeňka a Tomáše Janečkových z Modelklubu RK, kteří ve Rtyni při závodech modelů aut v kategorii hobby obsadili 1. a 2. místo.

...více...

BZUK team opět v širší reprezentaci

Zdeněk Sršeň  -  2012-09-01 00:00:00

Pro BZUK team z Vamberka skončilo Mistrovství ČR lodních modelářů skupiny M posledním závodem o víkendu 15.-16. září 2012. Počasí bylo nádherné a to samé se dá říci o soubojích v jednotlivých kategoriích. Letos se Bzuk team zaměřil na mini lodě, které jsou pravidly omezeny maximální délkou 43 cm. Oficiální název je ECO MINI Expert pro lodě bez omezení motorů a ECO MINI Standart, kde lze použít pouze schválené komutátorové motory. V kategorii ECO MINI Standard došlo k výraznému zlepšení výkonnosti Bzuk teamu. Stále častěji opět atakujeme přední pozice. Zdeněk Sršeň dokázal v Praze obsadit 3. místo a Jan Sršeň skončil ve velmi slušné konkurenci čtvrtý.

...více...

Obrázek - Honza

Blecha mění svoji tvář

Poslední závod seriálu Mistrovství ČR lodních modelů skupiny M se uskutečnil v Praze ve dnech 15.-16.září 2012. Přitom jsem si uvědomil, jak hodně se změnila struktura závodních kategorií a samotných lodí. V tomto příspěvku se hodlám zabývat pouze jednou z kategorií motorových lodí poháněných elektromotorem, a to jsou stále více oblíbené mini lodě. Oficiálně se kategorie nazývá Eco Mini a dělí se na Eco Mini Standard a Eco Mini Expert. Podle nejobvyklejšího zástupce, který má anglický název Flea, se vžil český ekvivalent Blecha. Mimochodem na vlnách velmi hezky skáče. Výrobou se zabývá pan Macháň z Náchoda. K největšímu rozmachu tzv. blech došlo v Čechách po roce 2006. Bzuk team z Vamberka vyhlásil rok 2006 „Rokem blechy“. Od samého počátku si tyto lodě získaly hodně příznivců. Na Mistrovství světa se s nimi poprvé jezdilo v Polsku v roce 2008. Je třeba podotknout, že o mezinárodní prosazení kategorie Eco Mini se hodně zasloužila česká diplomacie tehdejšího místopředsedy mezinárodní organizace Naviga pana Vratislava Švorčíka z Prahy.

...více...

Obrázek - Blechy 2012

Zlato pro Zdeňka

Zdeněk Sršeň  -  2012-06-01 00:00:00

V červnu Bzuk team absolvoval 3 závody lodí. Vše začalo v jihočeských Borovanech. Pořadatelé účastníkům připravili báječné občerstvení. Honza byl na dovolené a zbytek teamu na medaile nedosáhl. Zdeněk skončil v kategorii Mini standard na čtvrtém místě. Nevyplatilo se mu taktické vynechání druhé sobotní jízdy. Nepřízeň počasí znemožnila regulérní průběh akce a tak byly čtvrté jízdy zrušeny a vše se počítalo ze tří výsledků, tedy včetně dvou sobotních. Příroda si zkrátka nedá poroučet. Nepodařilo se nám sice uskutečnit hromadnou fotografii jako v předchozí ch letech, ale účast 51 mini lodí byla velmi slušná.

...více...

Obrázek - Bláto v Borovanech

Mistrovství světa nebude

Zdeněk Sršeň  -  2012-05-01 00:00:00

Mezinárodní organizace Naviga rozhodla o tom, že letos lodní modeláři skupiny M z celého světa svoje výkony v přímém souboji nezměří. Včas se nenašel pořadatel. Modeláři středoevropských států Visegrádské čtyřky se rozhodli uspořádat, alespoň otevřený Pohár národů. Jan Stolarek z Polska přivezl do Prahy ukázat pohár pro vítěze – viz foto.