Momentálně nám nejsou známy žádné závody ani zajímavé akce.

Aktuality

Bzuk team opět v Praze

Zdeněk Sršeň  -  2008-05-01 00:00:00

V pátek 13. června nezačala 13. mezinárodní Eletroregata pro Bzuk team z Vamberka moc šťastně. Chladné počasí, nárazový vítr a magický shluk třináctek vykonávali své. Zvláště Zdeněk se trápil se svým Expertem, který nedával obvyklý výkon. Večerní testování sice žádnou závadu neobjevilo, ale pomohlo rozebrání a opětovné složení celé lodi. Se sobotním sluníčkem fungovala veškerá technika bez problémů.

Z nedělních finálových bojů ve Standardech vytěžil Honza 2. místo, kdy o vítězství Rusa Kostyuka rozhodlo pouhých 25 setin sekundy při stejném počtu najetých kol. Zdeňka měla smůlu, když musela ze třetí pozice odstoupit kvůli povolené hřídeli.

Vynikajícím úspěchem BZUK TEAMu skončil týmový závod Expertů, kdy Zdeněk a Honza Sršňovi obsadili stříbrnou pozici s nájezdem 107 kol. První Švorčík a Fišer z Prahy najeli 110 kol. Třetí byli Jirka Mašek z Plzně a Zdeňka Sršňová z Vamberka se 103 koly. Závodů v Praze se zúčastnili zástupci Polska, Bulharka , Ruska a Češi.

Příslibem do budoucna se jeví i testování dvou nových kategorií ECO MINI Expert, což jsou známé Blechy poháněné střídavým motorem a kategorie ECO pro CZ LIPO, kde jsou poprvé oficiálně používány Li-POL akumulátory pro pohon Expertů. Obě tyto kategorie pro BZUK team testuje Zdeňka a s každou jízdou najíždí více kol – zatím z toho byla dvě pátá místa. Super. Konstrukčně lodě připravil brácha Honza.

Na fotografii vyhlášení vítězů Eco Standard: zprava Sršeň Jan (2)CZ, Kostyuk Alexander(1)RUS, Mašek Jiří (3)CZ